وضعیت : موجود

تنیس در چند موقعیت

  • ناشر: آموزشی تالیفی ارشدان
  • زبان: فارسی
  • تعداد صفحه نسخه مکتوب: 200
  • شابک: 978-600-995-394-3
  • سال نشر: 1397
  • قیمت نسخه مکتوب: 27000 تومان

توضیحات:

مجموعۀ پیش رو دسته‌بندی موقعیت‌هایی است که برای ورزش تنیس در حال وقوع بوده و تمام بازیکنان این رشته، خواسته یا ناخواسته به‌طور خودآگاه یا ناخودآگاه در پی پیشرفت و بالا بردن مهارت‌های خود در اجرای این‌چنین موقعیت‌هایی می‌باشند.

می‌دانیم پیشرفت با برنامه‌ریزی حاصل می‌شود و برنامه‌ریزی از شناخت به وجود می‌آید. شناخت موقعیت‌ها باعث صرفه‌جویی در زمان برای سریع‌تر رسیدن به اهداف خواهند شد. استراتژی‌های پیشرفت را باید با شناخت موقعیت‌ها کشف و طراحی کرد.

تمرینات متداوم فیزیکی و تصویرسازی ذهنی موقعیت‌ها، باعث بهبود عملکرد در اجرای مهارت‌ها خواهند شد. موقعیت‌ها را در ذهن خود تجسم کرده و با تکرار تصویرهای ساخته‌شده، قدرت اجرای آن‌ها را در حدِ بیشترین توان خود بالا ببرید. تنیس یا هر هنر دیگری که نیاز باشد موجودی به اوج مهارت خود در آن هنر برسد، مُتکی است به شناخت و تکامل قدرت ذهن.

حساسیت روی اصطلاحات جهت گرفتار شدن در قیدوبندها هدف این کتاب نبوده و کاربردی‌تر بودن متن یا خلاصه‌سازی برای سهولت در تصویرسازی ذهنی موقعیت‌ها ملاک قرار داده‌شده است. تصویرسازی ذهنی تاکتیک‌ها از روی متن و شیوۀ اختصاری آمده در کتاب، باعث تقویت آمادگی ذهنی اجرای تاکتیک‌ها خواهند شد.این دلیل علمی و کاربردی فقر تصویر در مجموعۀ پیش رو می‌باشد که در قالب یک کتاب چندمنظوره جهت پیشرفت سریع‌تر فراهم‌شده است. (برای آگاهی بیشتر می‌توانید به بخش پایانی (سخن آخر) رجوع کنید.)

کلید الگوی طرح‌های تاکتیکی بر پایۀ سرویس زننده نوشته‌شده است و دلیل اختصاص ندادن یک بخش جدا به الگوهای موقعیت دریافت سرویس، عدم تکرار مجدد آن‌ها است. می‌دانیم تمام موقعیت‌های دریافت سرویس، به‌جز چند مورد که در تمرینات مختلف آورده شده‌اند هنگام سرویس اجرا و تمرین خواهند شد. انواع موقعیت‌ها در تمام تاکتیک‌ها و تمرینات آورده شده است؛ اما بیشتر روی موقعیت‌هایی تمرکز شده که کاربردی‌تر می‌باشند. بازیکنان با انجام مرحله‌به‌مرحله تمرین‌ها و اهمیت دادن به نکات تاکتیکی که زنجیره‌وار به هم متصل می‌باشند، علاوه بر تمرین موقعیت‌های مختلف تاکتیک، شاهد پیشرفت مهارت تکنیک ها نیز خواهند شد.

برای پیشرفت در حدِ بیشتر توان و بالاترین سطح ممکن، در هر شرایطی که هستید، قسمت اول یعنی بخش {هُنر اوج مهارت} را آن‌چنان به کاربرید که طرح آن را در ابتدای کتاب لازم و ضروری دانستم.

تجربه‌های زندگی دیگران را به کار گرفتن در راستای پیشرفت سریع‌تر، هنری است که باید فراگرفته شود. تجربه‌های این مجموعه را زندگی کنید تا شاهد پیشرفت اوج هنر خود باشید.

نظر خود را ارسال کنید: