وضعیت : ناموجود

هنر جنگ برای مدیران

  • ناشر: آموزشی تالیفی ارشدان
  • زبان: فارسی
  • مترجم: علیمراد اتحاد
  • تعداد صفحه نسخه مکتوب: 242
  • شابک: 978-600-995-000-3‬‬‬
  • سال نشر: 1397
  • قیمت نسخه مکتوب: 20000 تومان

توضیحات:

گفتار مترجم

در یکی از سفرهای تجاری که چند سال قبل به کره جنوبی داشتم، یک دوست کره‌ای که خود نیز تحصیل کرده آمریکا بود کتاب «هنرجنگ برای مدیران» را که برگرفته از تفکرات و اندیشه های سون تزو فرمانده نظامی عالیرتبه چینی بوده و قریب به ۲۵۰۰ سال پیش به رشته تحریر درآمده است را جهت مطالعه به من پیشنهاد نمود.

 در آن ایام با توجه به مشغله کاری فراوان موفق به مطالعه عمیق آن نشدم لیکن با فراهم شدن شرایط، این کتاب را بارها و بارها مطالعه کردم و هر بار نکات جدیدی در خصوص نحوه درست مدیریت امور، بویژه در حوزه کسب و کار در آن یافتم. هرچند مبنای تفکر حاکم برکتاب امور نظامی و راهبردها و تاکتیک های آن مرتبط با نحوه مدیریت موفق جنگ در شرایط و موقعیتهای مختلف است، لیکن اشراف اقایان جرالد و استیون مایکلسون بر اندیشه های سون تزو از یک سو و تجارب اجرایی و عملیاتی ارزشمند آنان در حوزه تجارت و کسب و کار از سوی دیگر، منتج به خلق این اثر ارزشمند گردیده است. 

در این کتاب که بیش از ۱۰۰ هزار نسخه از آن فقط در آمریکا بفروش رفته و به زبانهای مختلفی نیز ترجمه شده است، ضمن ارائه فصل های سیزده گانه کتاب هنر جنگ سون تزو، رقبای تجاری به مثابه رقبا و حریفان نظامی در نظر گرفته شده و راهبرد و تاکتیک هایی که در حوزه نظامی برای غلبه بر حریفان توسط سون تزو توصیه شده است، برای غلبه بر رقبای تجاری نیز شبیه سازی گردیده است.

هر چند رویکرد این کتاب عمدتا تجاری بوده و خواننده پس از مطالعه آن با ۵۰ قاعده راهبردی در حوزه کسب و کار آشنا می شود، لیکن همانگونه که از عنوان آن مشخص است این کتاب می تواند برای کلیه رده های مدیریتی در حوزه های نظامی، تجاری، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و سایر حوزه ها نیز قابل استفاده بوده وخواننده با هر گرایش تحصیلی و تجربی می تواند به فراخور نیاز خود، از حکمت های کاربردی آن بهره مند گردد. از این رو به همه مدیران علاقمند به پیشرفت و ارتقاء و کلیه دست اندرکاران بهره وری و تعالی سازمانی مؤکدا پیشنهاد می گردد نسبت به مطالعه این کتاب اقدام نمایند.

نظر خود را ارسال کنید: